»Predvidevamo, da bodo te bistveno višje od predvidenih 35 milijonov evrov, kot je to navedeno v predlaganih zakonih.«
»Dali ste nam upanje, nato pa spremenili svoje prejšnje stališče. Imeli ste priložnost, da uvedete spremembe, zdaj pa ste obrnili hrbet človekovim pravicam in pravicam žensk.«
»Predvsem smo pričakovali, da se bodo prednostno obravnavala ključna vprašanja v gospodarstvu, torej razbremenitve, seveda najprej pri plačah zaposlenih, da bi s tem seveda zvišali neto izplačila. Pričakovanja so bila precej višja.«
»To pomeni, da bodo trpeli predvsem pacienti, saj se bodo čakalne vrste le še podaljševale.«
»Zdi se, da gre za nek poskus posodobitve kulturnega sektorja, da ulovi korak s časom.«
»Trenutni zakon o evidencah na področju dela in socialne varnosti že predvideva, da morajo delodajalci za delavce dnevno voditi evidenco ur, in sicer tako, da napišejo, koliko ur so delavci ta dan delali. S spremembo pa predlagamo le to, da se v to evidenco dnevno zapišeta čas prihoda, čas odhoda, in koliko časa je trajala malica.«
»Od predloga pričakujemo, da bo sledil odločbi Evropskega sodišča o tem, da bo evidentiranje obvezno za vse zaposlene.«
»Nedopustno je, da vlada spreminja davčno zakonodajo in slabša položaj normirancev v času energetske in vsesplošne draginje. Podjetja sedaj potrebujejo pomoč, da preživijo to krizo, ne pa dodatnih obremenitev.«
»Namesto da bi reševala te probleme, išče rešitve v razbijanju enotnega sistema plač v javnem sektorju, kar ne bo rešilo popolnoma ničesar.«
»Njihov učinek naj bi bil skromen.«
»Ne gre za to, da bi vlada dregnila v dopuste. Vlada je v izhodiščih za prenovo plačnega sistema jasno povedala, da si želi učinkovit in kakovosten javni sektor.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju